68 yıl sonra kimliği oldu

Video: 68 yıl sonra kimliği oldu

Gaziantep’te hayatı boyunca hiç kimliği olmayan ve bu durumu nedeniyle 'Ay Lav Yu' filmini akıllara getiren Cemile Demirhan, filmin final sahnesinde olduğu gibi yıllar sonra kimliğine kavuştu. 68 yıl sonra da olsa varlığını kanıtlayan yaşlı kadının kimliğini ise Gaziantep Valisi Davut Gül evine giderek bizzat teslim etti.

Gaziantep'te yaşayan ve hayatı boyunca hiç kimliği olmadığı için geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen Cemile Demirhan, Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Gaziantep Valiliğinin girişimleri sonucu 68 yaşında kimliğine kavuştu. Yaşlı kadının kimliğini Gaziantep Valisi Davut Gül bizzat teslim etti. 


Yıllardır çeşitli rahatsızlıkları bulunan ve kimliği olmadığı için tedavi olmakta dahi güçlük çeken 68 yaşındaki Cemile Demirhan, yıllar sonra kimliğine kavuşarak büyük bir mutluluk yaşadı. Hayatı boyunca kimliksiz yaşayan, bu durumu nedeniyle "Biz varız fakat galiba da yokuz" repliğiyle bilinen 'Ay Lav Yu' filmini akıllara getiren Cemile Demirhan, filmin final sahnesinde herkesin kimliğine kavuştuğu gibi kimliğine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Artık resmiyette de var olmanın gururunu yaşayan Demirhan, kimliğinin çıkmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gaziantep Valisi Davut Gül'e dua etmeyi de ihmal etmedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS