70 milyonluk talihli 197 gün sonra ortaya çıktı (Parasını aldı mı?)

Video: 70 milyonluk talihli 197 gün sonra ortaya çıktı (Parasını aldı mı?)

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan talihliden 6 buçuk aydır haber yoktu. Çekilişten 197 gün sonra bir kişi, Milli Piyango yetkililerine ulaştı ve kazanan biletin sahibi olduğunu söyledi. Doğru mu söylüyor bilinmez ama yine ikramiyesini almaya gitmedi. Milli Piyango, talihlinin bugüne kadarki faiz getirisi kaybının 7 milyon 263 bin lira olduğunu açıkladı.

70 milyonluk bileti satan, nam-ı diğer Ali Baba (Ali Özçalımlı) bile aylar geçmesine karşın ortaya çıkmayan talihliye için "Bir beklentim yok" dedi.


Milli Piyango'dan açıklama


Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin bir gurbetçiye isabet ettiği, kazandığını 197 gün sonra fark ettiği, Ankara'ya parasını almaya gideceği iddia edildi. Tam büyük talihli nihayet ortaya çıktı derken, Milli Piyango idaresi akşam saatlerinde açıklama yaptı. "Talihli olduğu beyan edilen kişiye ulaşılamadı" denildi ve "16 Temmuz saat 17.00 itibariyle genel müdürlüğe bir başvuru yapılmadığı" açıklandı.


Sabah saatlerinde 70 milyonluk büyük ikramiyenin kendisine çıktığını söyleyen bir kişi, Milli Piyango idaresini arayarak bilgi verdi. İsmini açıklamak istemeyen kişi, yetkililerle konuşmasında Avrupa'da gurbetçi olduğunu söyledi. İstanbul'a bir cenaze töreni için geldiğini, bu sırada evinde bıraktığı bileti kontrol ettiğini ve büyük ikramiyenin kendisine çıktığını gördüğünü anlattı. Büyük ikramiye talihlisi olduğunu söyleyen gurbetçi, ilk uçakla Ankara'ya giderek ikramiyesini almak istediğini bildirdi. Talihli olduğunu söyleyen kişiye, ikramiyesini alması için gerekli işlemler hakkında bilgi verildiği belirtildi.


70 milyonun 7 aylık altın getirisi 8 milyon


Ancak Milli Piyango açıklamasında, bu kişiye ulaşılamadığı ve gün içinde kuruma başvuru yapılmadığı vurgulandı. Milli Piyango açıklamasında, 70 milyonluk ikramiyenin teslim alınmadığı günler boyunca talihlinin uğradığı maddi kayıp hesabı da yer aldı. Buna göre eğer talihli parasını ocak ayında almış olsaydı, 12 Temmuz'a kadar ikramiyesinin dolar getirisi 2 milyon 527 bin 634 olacaktı. Şayet ocak ayında ikramiyesini altına yatırsaydı 8 milyon 604 bin 46 lira getiri elde edecekti. Aynı tarihler arasında talihlinin faiz getirisi ise 7 milyon 263 bin 482 lira olacaktı.


Hazineye devri için kalan süre işliyor


Büyük ikramiyenin zaman aşımına uğraması ve 70 milyon liranın Hazine'ye devredilmesi için kalan süre 167 gün.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS