hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  75 yaşındaki kadına "kedicik" tuzağı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Kendilerini asker, savcı ve polis gibi tanıtarak vatandaşları kandıran dolandırıcılar, bu kez 'kedicik' numarasıyla 75 yaşındaki bir kadını dolandırdı. Tek başına yaşayan Saadet U.'Yu arayan dolandırıcılar, yaşlı kadını "Adnan Hoca operasyonunda adınız geçiyor. Üzerinizde silah ve para gözüküyor" diyerek kandırıp 31 bin lirasını çaldılar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Telefon dolandırıcıları insanları kandırmak için her gün yeni bir yöntem buluyor. Daha önce PKK ve FETÖ'nün ismini kullanan sahtekarlar, bu kezde 'kedicik' yöntemiyle dolandırıcılığa başladı.

  Adnan Oktar'ın evi cephanelik çıktı

  75 yaşındaki Saadet U.'yu arayan dolandırıcılar, "Adnan Oktar operasyonunda adınız geçiyor. Oktar sizi 'kedicik' diye kaydetmiş. Adınıza kayıtlı silah ve para görünüyor" dedi. Yaşlı kadın arayanlara önce inanmadı, "Dolandırıcı mısınız? Sizi 155'e şikayet edeceğim" dedi. Dolandırıcılar, "Sizi 155'e aktarıyoruz" diyerek şebekenin diğer elemanı telefonu alarak yaşlı kadını ikna etti.

  Kendisini arayanların polis olduğuna inanan Saadet U., bankada bulunan ve hac için biriktirdiği 31 bin lirayı çekerek verilen adrese gitti. Saadet U., bir poşet içine koyduğu paraları kendisiyle buluşan iki dolandırıcıya teslim etti.

  Polis kayıplara karışan zanlıları arıyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow