81 ildeki yılbaşı önlemleri video konferansla denetlendi

Video: 81 ildeki yılbaşı önlemleri video konferansla denetlendi

Yılbaşı gecesi tüm yurtta 255 binden fazla kolluk görevlisi güvenlik için görev yaptı. Gece boyunca tüm illerdeki denetimler, kontroller ve yılbaşı kutlamalarının huzurlu geçmesi için alınan önlemler, Ankara'daki koordinasyon merkezinden takip edildi. Güvenlik güçlerinin mesaisi sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

Yılbaşı gecesi başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere tüm şehirlerde üst düzey güvenlik önlemi ve sıklaşan denetimler vardı. Tüm yurttaki denetimler Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezi'nde yakından takip edildi. Yurttan akan kamera görüntüleri ve güvenlik raporları Ankara'da değerlendirildi.


Gecenin sonuna ait ilk rapor, Hakkari'de bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya verildi. Buna göre Türkiye genelinde yılbaşı gecesi huzur içinde geçti.


Ankara'daki koordinasyon merkezinde illerde bulunan denetim ekiplerinin başındaki amirlerle video konferans yapıldı.


Yurt çapında alınan güvenlik önlemleri sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. İstanbul, Ankara ve İzmir'de, meydanlardaki kutlamalar ve kent genelindeki olası olumsuzluklar MOBESE kameralarıyla anbean takip edildi.


Kent güvenlik yönetim sistemi operatörleri, kameralar tarafından tespit edilen acil sağlık ve güvenlik ihtiyaçlarını, meydanlarda hazır bulunan ekiplere iletti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS