Son dakika haberi: Duygu Delen'in ölümünde Adli Tıp Kurumu'ndaki sonuçlar çıktı | Video

Video: Son dakika haberi: Duygu Delen'in ölümünde Adli Tıp Kurumu'ndaki sonuçlar çıktı | Video

Gaziantep'te 17 yaşındaki Duygu Delen'in ölümü ile ilgili şüpheler sürerken olaya ilişkin son dakika gelişmesi yaşandı. Adli Tıp Raporu'nun kimya ve biyoloji sonuçları ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığının, İstanbul Adli Tıp Kurumuna sorduğu sorular Duygu'nun şüpheli ölümü aydınlatacak.

Duygu Delen, 13 Ağustos'ta Gaziantep Batıkent Mahallesindeki erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Mehmet Kaplan'ın evine gitmiş, bir süre sonra 4. kattan düşerek hayatını kaybetmişti.

Duygu Delen’le ilgili Adli Tıp raporunun kimya ve biyoloji sonuçları ortaya çıktı. Adli Tıp raporunda Mehmet Kaplan’ın 257 promil alkollü olduğu tespit edildi. Kaplan’ın kan örneklerinde yapılan incelemede uyuşturucu da belirlendi. Duygu Delen’in kan ve idrar örneklerinde ise alkol veya herhangi bir uyuşturucu tespit edilmedi.

Ancak soruşturmayı yürüten Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Duygu Delen’le ilgili olarak İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulu’na sorduğu soruların yanıtlarının verilmesinin ise biraz zaman alacak.

Mehmet Kaplan’ın cep telefonunun incelenmesinde ise arkadaşlarına sinirlerine hâkim olmakta zorlandığı ve Duygu Delen’e daha fazla zarar vermek istemediği yönünde mesajlar attığı tespit edildi. Raporda; genç kızın düşme ayrıntılarına da yer verildi.

Balkon yüksekliğinin boyu Duygu Delen’in göğüs hizasına geldiği tespit edildi. Delen’in balkondan aşağıya atlamak için korkuluklardan tutup kendini yukarı kaldırması gerektiği yorumlarına neden oldu.

İnceleme Duygu Delen’in apartman duvarının tam dibine düşmediği, 4 metre 13 santimetre ileriye düştüğü tespit edildi.

Komşuların verdiği ifadelerde de evde herhangi bir bağırma ya da tartışma olmadığının altı çizildi.

Duygu Delen'in ölümündeki şüpheler İstanbul Adli Tıp Kurumundan gelecek rapor ile aydınlatılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS