Adnan Oktar örgütünden bir kadın daha itirafçı oldu

Video: Adnan Oktar örgütünden bir kadın daha itirafçı oldu

Adnan Oktar Operasyonu kapsamında tutuklanan bir kişi daha itirafçı oldu. O isim, kamuoyunda "Kedicik" olarak tanınan kadınlardan Müge Ögütçü. Ev hapsindeki Ögütçü, etkin pişmanlıktan faydalanmak istedi. Kan donduran itiraflarda bulundu.

"Tecavüz, dayak, psikolojik şiddet." Organize silahlı suç örgütü lideri Adnan Oktar'ın, örgüt içindeki kadınlara karşı işlediği suçları gözler önüne seren bir itiraf daha geldi. O isim 1989 ÖSYM birincisi, Boğaziçi Üniversitesi mezunu Müge Ögütçü.

Organize silahlı suç örgütü kurduğu ve yönettiği gerekçesiyle Adnan Oktar ve 13 kişi binlerce yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Örgütün uluslararası konferanslarında tercümanlık yapan ev hapsindeki Müge Ögütçü de onlardan biri.

Ögütçü, etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyerek, Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesi'ne bir mektup gönderdi. Örgüt ve Adnan Oktar hakkında kan donduran itiraflarda bulundu.

Ögütçü mahkemeye gönderdiği mektupta, Adnan Oktar'ın kendisine üç kez tecavüz ettiğine yer verdi. Kendisine yönelik şiddetin bununla sınırlı kalmadığını, yıllarca dayak yediğini, sebebinin ise "Ses tonunun ince olması ve bakışları" olduğunu belirtti. Öğütçü, Oktar'ın sadece kendisine değil, örgüt içerisindeki birçok kadına da benzer şekilde şiddet uyguladığını iddia etti.

Müge Ögütçü ilk itirafçı değil. Dava sürecinde itirafçı olanlar da örgütün kirli yüzünü ortaya koymuştu. Karar açıklandıktan sonra örgütün finansal gücü ve sosyal medyadaki dezenformasyonları azaldı. Bu durumun örgüt içindeki çözülmeleri hızlandırması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS