hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adnan Oktar ve kediciği gizli geçitten böyle kaçmış

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAK DHA

  Adnan Oktar suç örgütü iddianamesinin delil klasörlerinden yeni görüntüler ortaya çıktı. Fotoğraflarda Oktar ve örgütün iki numaralı ismi Didem Ürer'in operasyon öncesi Kandilli'deki villanın gizli geçidinden kaçtığı anlar var.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adnan oktar davasındaki iddianamenin delil klasörlerinden çarpıcı görüntüler ortaya çıktı. Fotoğraflarda Oktar ve örgütün iki numaralı ismi Ulviye Didem Ürer'in 11 Temmuz 2018'de düzenlenen operasyon öncesi Kandilli'deki villada yer alan gizli geçitten kaçmaları görülüyor.

  İddianemede İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonu, Adnan Oktar'ın dakikalar önce öğrendiği belirtiliyor. Adnan Oktar ve Ulviye Didem Ürer'in kaçış anlarına ait fotoğraflarda, Kandilli'deki villadan yola doğru inen gizli bir geçit olduğu görülüyor. İddianamede ayrıca Oktar ve Ulviye Didem Ürer ile örgüt üyesi bazı kadınların da villadaki bu gizli bir geçitten kaçtığı yer alıyor.

  Fotoğraflarda sanıkların operasyon öncesinde yola indikleri, Oktar ve Ürer'in operasyon günü sabah 05.22'de gizli geçitten gidilen yolda bekletilen araca bindikleri görülüyor. Oktar ve Ürer araçla hızla olay yerinden ayrılıyor. Ardından Sarıyer'de yakalanıyorlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adnan Oktar davasının ilk duruşması 17 Eylül'de Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki büyük salonda yapılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow