Afrin kayıt altında alınacak

Video: Afrin kayıt altında alınacak

Zeytin dalı harekâtı ile terörden temizlenen Afrin'de olası terör saldırılarına karşı yeni bir önlem alınıyor. Afrin sokakları artık kamera ile takip edilecek, Afrin'e El Bab ve Azez'de olduğu gibi plaka ve trafik kayıt sistemi getirilecek.
 

Zeytin dalı harekâtı sonucu terörden arındırılan ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolüne geçilen Afrin'de terör saldırılarını engellemek amacıyla teknolojik alt yapı kurulacak.

Bu kapsamda, Afrin'in birçok noktasında güvenlik kameraları kuruldu, ek tedbirler alındı. Buna göre, Afrin yerel meclisinde alınan kararlar doğrultusunda trafik kayıt sistemi kurulacak ve bombalı saldırıları önlemek için plaka sistemi getirilecek.

Afrin bölgesinde bulunan tüm araçlar kayıt altına alınacak. Araç plakaları ise Türkçe ve Arapça olacak. Bölgenin emniyeti için hangi aracın hangi ilçede kime ait olduğu ruhsat bilgileri ile kaydedilecek. Araçların yıl model menşe gibi diğer bilgileri de resmi trafik sicilinden görülebilecek. Kritik noktalar güvenlik kameralarıyla donatılacak. İlçedeki sokaklar 24 saat görüntülü şekilde takip altına alınacak.

Zeytin dalı harekatı ile terörden temizlenen Afrin'de son dönemde bomba yüklü araçla saldırılar gerçekleşmiş, terör saldırılar sonucu siviller hayatını kaybetmişti.

Trafik kayıt sistemi ve araç tescil uygulamaları Fırat kalkanı harekatı ile terörden arındırılan Cerablus ve el bab ile Özgür Suriye Ordusu’nun bulunduğu Azez'de de hayata geçirilmişti.
 
 
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS