AK Parti 18 yaşında

Video: AK Parti 18 yaşında

14 Ağustos 2001’de siyaset hayatına başlayan AK Parti bu yıl 18. Yaşını kutluyor. “Türkiye sevdasıyla yaşımız hep 18” sloganıyla yapılan hazırlıklar çerçevesinde özel bir marş hazırlandı. Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal "aile içinde bir kutlama yapıyoruz” diyerek, kendisini aileden görenleri davet ettiklerini söyledi.

Hazırlıklara ilişkin bilgiyi AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal anlattı. Ünal, bu yılın simgesel bir değeri olduğunu belirterek daha önce de paylaşılan “Türkiye sevdasıyla yaşımız hep 18” sloganını kullanacaklarını açıkladı. 18. Yıla özel bir marş hazırladıklarını söyledi. Törende AK Parti’nin tarihini anlatan, 2001'den bu yana tüm aktörlerin yer alacağı bir film gösterilecek. Filmde AK Parti’nin 18 yıllık siyasi hayatında dönüm noktası olan olaylar ve hayata geçirilen dev projeler yer alacak. 

Törene, kurucu üyeler, bakanlar, eski ve yeni milletvekilleri, merkez kara ve yürütme kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, il başkanları ve belediye başkanları katılacak. 14 Ağustos 2001 doğumlu 18 yaşındaki 18 genç de törende olacak. 


Mahir Ünal, törene davet edilen ve edilmeyen isimlere yönelik de açıklamalarda bulundu. 
Ünal, “Aile içinde bir kutlama yapıyoruz. Kendini aileden görenleri davet ediyoruz” dedi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu törene davet edilmedi. Son dönemde yeni parti hazırlıklarıyla gündeme gelen ve AK Parti kurucu üyeliğinden istifa eden Ali Babacan ile yine kurucu üyelikten istifa eden eski Bakan İdris Naim Şahin de davet edilmeyen isimler arasında yer aldı. 
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS