AK Parti kampa giriyor

Video: AK Parti kampa giriyor

AK Parti 29. Değerlendirme ve İstişare Toplantısı bu hafta sonu Ankara Kızılcıhamam'da yapılacak. 3 günlük kampta, meclis çalışmaları, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi gibi pek çok başlık görüşülecek.

AK Parti Kampı 4-5-6 Ekimde gerçekleştirilecek. 3 gün sürecek kamp başladı.


Kampın sloganı "Birlik dirlik kardeşlik için yeniden yollara düşme vakti" Kampın açılış konuşmasını cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.


Ardından genel merkez ve meclis çalışmalarını konu alan 3 sunum yapılacak. Sistem tartışmaları ve izlenecek yok haritası da kampın gündeminde olacak. Sistemin 1 yıllık durumuna ilişkin çalışmayı yürüten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, uyum düzenlemeleri ve uygulamadan kaynaklanan sorunlara ilişkin atılacak adımları anlatacak.


AK Parti milletvekilleri kampta, yargı reformu, terörle mücadele ve güvenlik konuları ile Suriye’deki durum, güvenli bölge ve mülteci konusu başta olmak üzere dış politika konusunda Adalet, İçişleri ve Dışişleri bakanlarından bilgi alacak.


Kampın son günü ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekonomi sunumu ile başlayacak. Sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan milletvekillerinin soru ve görüşlerini alacak.


Erdoğan’ın kapanış konuşmasıyla kamp sona erecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS