AK Parti'de kongre süreci netleşti

Video: AK Parti'de kongre süreci netleşti

AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi için tarih netleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmaylarıyla yaptığı görüşmenin ardından 24 Mart tarihine karar verildi. AK Parti’nin Kadın Kolları Kongresi’nin 8 Mart’ta, Gençlik Kolları Kongresi’nin ise 15 Mart’ta yapılması bekleniyor.

AK Parti’de koronavirüs nedeniyle iki kez ara verilen il kongrelerinde sona gelindi. 7. Olağan Büyük Kongre 24 Mart’ta yapılacak.

AK Parti’nin 5 aylık kongre maratonu Mart ayında sonuçlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kimi zaman bizzat, kimi zaman da videokonferans yöntemiyle katıldığı il kongreleri, 24 Şubat İstanbul Kongresiyle tamamlanıyor. Cumhurbaşkanı’nın partisinin İstanbul Kongresine bizzat katılması bekleniyor.

AK PARTİ’NİN 7. OLAĞAN BÜYÜK KONGRESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Toplantısı ardından yapılan değerlendirmelerin ardından tarih netleşti. Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmaylarıyla yaptığı değerlendirmede büyük kongre için 24 Mart tarihine karar verildi.

Büyük kongreden önce, AK Parti’nin Kadın ve Gençlik Kolları da kongrelerini yapacak. Kadın Kolları Kongresi 8 Mart’ta, Gençlik Kolları Kongresi ise 15 Mart’ta toplanacak.

Ankara Spor Salonunda gerçekleştirilecek büyük kongre için hazırlık çalışmaları da sürüyor. Kongrenin konsepti koronavirüs tedbirleri gibi konular değerlendirilirken, büyük kongre için hazırlık mesaisinin Mart ortasında yoğunlaşması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS