hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'de Roman çalıştayı

  KAYNAKCNN TÜRK

  AK Parti, Romanlara dönük yenilikçi politikaları belirlemek üzere Genel Merkez'de Çalıştay gerçekleştirdi. STK temsilcileri, akademisyenler ve siyasilerin katıldığı Çalıştayda, Romanların ihtiyaç ve beklentileri de dinlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalıştaya telefonla bağlanarak Romanlara birlik mesajı verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından "Roman Vatandaşlarımıza Yönelik Yenilikçi Politikalar" başlıklı Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştayda, Romanlara yönelik politika, strateji ve uygulamalar ile gelecekte atılması planlanan adımlar değerlendirildi.

  AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanı Jülide Sarıeroğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Çalıştaya milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, uzmanlar, sanatçılar ve belediye meclis üyelerinin de katıldığı 100'den fazla davetli yer aldı. Çalıştay’da, "Roman vatandaşlarımıza yönelik politikaların mevcut durumuna ilişkin görüş ve öneriler" ile "İhtiyaç ve beklentiler" başlıklı iki oturum gerçekleşti.

  Sarıeroğlu, Çalıştay sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı. Katılımcılara hitap eden Erdoğan, "İnanıyorum ki Türkiye'de, AK Parti ile birlikte Roman kardeşlerimizin bir araya gelişi, Roman kardeşlerimizin özellikle kardeşlik noktasında, bütünleşme noktasında AK Parti çatısının nelere muktedir olduğunu görmesi açısından çok çok önemli bir adım." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Romanlara, “Biz biriz, beraberiz, kardeşiz, hep birlikte Türkiye’yiz.” diye seslenen Erdoğan, AK Parti çatısı altında ayrımcılığa fırsat verilmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow