AK Parti'de sosyal medya kuralları

Video: AK Parti'de sosyal medya kuralları

AK Parti sosyal medyaya ilişkin etik kurallar düzenlemesi yapacak. Tanıtım ve Medya'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal açıkladı. Özellikle sosyal medyada yalan haberlerin ciddi sorun teşkil ettiğini söyledi.

AK Parti Tanıtım ve Medya'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yeni dönemde sosyal medyaya ilişkin etik kurallar düzenlemesi yapılacağını açıkladı.


10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazete, televizyon ve haber ajanslarının AK Parti muhabirleriyle bir araya geldi.


Ünal, sosyal medya için yapılan çalışmalar hakıında bilgi verdi. "Sosyal medyadaki belli etki ajanlarının Türkiye'nin milli birliğine ve beraberliğine dönük açık bir infialoluşturmayı amaçlayan koordinasyonlu, organize bir çalışma olduğunun bilincindeyiz"dedi. "Birilerinin söylediği yalanlar karşısında savunmaya çekilmek yerine bu yalanları deşifre edip, bunların üstüne gideceğimiz bir mekanizma oluşturacağız"diye konuştu.


AK Parti'nin 11 milyon üye için dijital siyaset platformu kuracağını söyledi. Aynı zamanda sosyal medya takip merkezinin de kurulacağını belirten Ünal, partinin YouTube yayınları için genel merkezde bir stüdyo da kuracağını da belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS