AK Parti'den F-16 heyeti

AK Parti'den F-16 heyeti

AK Parti'den bir heyet Türkiye'ye F-16 savaş uçağı satılması konusunda görüşmeler yürütüyor. ABD'deki heyet, ziyaret kapsamında senatörlerin de arasında bulunduğu Kongre üyeleri ile görüşmeler yapacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

F-16 konusunda eğer biz Amerika'dan istediğimiz neticeyi alamazsak başımızın çaresine bakacağız." Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD dönüşü bu mesajı vermişti. AK Parti'den bir heyet ise netice almak için ilk adımı attı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Efkan Ala başkanlığındaki heyet, ABD Kongresinde temaslarda bulunuyor. ABD'ye giden AK Parti heyeti, ABD Kongresinde Türkiye'ye F-16 savaş uçağı satılması konusunda görüşmeler yapmaya da başladı. Ala'nın başkanlığındaki heyet, üç günlük ziyaret kapsamında senatörlerin de arasında bulunduğu Kongre üyeleri ile görüşüyor.

Heyette, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Akif Çağatay Kılıç, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Osman Aşkın Bak, AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır ile AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker yer alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Heyetin temaslarına ilişkin bir raporu da dönüşlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunması bekleniyor.