AK Partili Canikli'den CHP'ye 128 milyar dolar yanıtı

Video: AK Partili Canikli'den CHP'ye 128 milyar dolar yanıtı

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, CHP'nin Merkez Bankası döviz rezervi kampanyasına tepki gösterdi. "Bildiğiniz somut bir şey varsa açıklayın, yoksa susun. Bu ülkeye zarar veriyorsunuz, her şey açık ve net. 128 milyar dolar burada, sizin aklınız nerede?" diye sordu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, sosyal medyada CHP'nin Merkez Bankası döviz rezervi ile ilgili başlattığı '128 milyar dolar nerede?' kampanyasına Twitter'dan yanıt verdi. Canikli, "128 milyar doların 36 milyar doları ile altın ithal edildiğini, altınların yatırım aracı olarak Türk halkının evinde olduğunu, 75 milyar doların Türkiye’deki bankalarda gerçek ve tüzel kişilerin hesaplarında bulunduğunu aktardı. Canikli "Özel sektör 43 milyar dolarlık yurtdışına olan döviz borcunu ödemiş. Yabancı portföy yatırımcı 12 milyar dolar satın alarak yurtdışına çıkarmıştır" dedi.

"UCUZA DOLAR SATILDIĞI İDDİASI KOCA BİR YALAN"

Canikli, 'ucuza dolar satıldı' iddialarına da yanıt verdi. "Ucuza dolar satıldı iddiası kocaman bir yalandır. Döviz satışında hiç kimseye farklılık ve ayrıcalık yapılmamıştır. Bir doların dahi nereye satıldığı bellidir. Merkez Bankası'nın doğrudan veya dolaylı olarak sattığı dövizi piyasadan satın alanların kimlikleri ve ne kadar döviz aldıkları devletin kayıtlarında yer almaktadır" ifadelerini kullandı.

"KARA PROPAGANDAYI GERÇEKMİŞ GİBİ SUNUYORLAR"

Canikli, kara propaganda ve dezenformasyonun gerçek gibi sunulmaya çalışıldığına dikkat çekti. "Bildiğiniz somut bir şey varsa açıklayın, yoksa susun. Bu ülkeye zarar veriyorsunuz. Sonuç itibari ile her şey açık ve net. 128 milyar dolar burada, sizin aklınız nerede?" diye sordu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS