Akıncı İHA'da teslimatlar sürüyor

Akıncı İHA'da teslimatlar sürüyor

Baykar tarafından geliştirilen 3 adet Bayraktar Akıncı insansız hava aracı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Akıncı TİHA için "Semalarımızda hür ve özgür" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

3 ADET AKINCI, HAVA KUVVETLERİ'NE TESLİM EDİLDİ

Savunma Sanayii Başkanlığında yürütülen Akıncı İHA projesinde bir aşama daha geçildi. 3 adet Akıncı taarruzi insansız hava aracı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi.

İSMAİL DEMİR: SEMALARIMIZDA HÜR VE ÖZGÜR

Açıklamayı sosyal medya hesabından yapan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Akıncı görüntülerine "İstiklal ve istikbalimiz için semalarımızda hür ve özgür" notunu ekledi. Demir'in paylaşımında bir araya getirilen 7 Akıncı'nın görüntüleri de yer aldı.

24 SAAT HAVADA KALIP, 1.5 TON YÜK TAŞIYABİLİYOR

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

20 metrelik kanat açıklığına sahip Akıncı TİHA, 24 saat havada kalabiliyor. Sahip olduğu radarlar ve üstün teknolojisinin yanı sıra 1.5 ton faydalı yük, yani farklı türde çok sayıda mühimmat taşıyabiliyor. Çift motorlu Akıncı, bin 500 beygir motor gücüne de sahip.

TERÖRLE MÜCADELEDE VE "MAVİ VATAN"DA GÖREV YAPACAK

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar Akıncı'nın sistemlerinin daha iyi versiyonları için geliştirme çalışmaları da bir yandan devam ediyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edilen Akıncı taarruzi insansız hava araçları, hem mavi vatanda hem de Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terörle mücadele operasyonlarında görev alacak.