hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Akşener 26 Ağustos’ta 3. yol diyecek mi?

  Gözler 1 hafta sonra Afyonkarahisar’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yapacağı açıklamalarına çevrildi. Bu arada İYİ Parti’de 3. yol çıkışı yapan bir isim daha öne çıktı. Peki bu açıklamalara Akşener ne diyor? 26 Ağustos’ta o da 3. yol diyecek mi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gözler İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 26 Ağustos'ta yapacağı açıklamaya çevrildi.

  Akşener, İYİ Parti'nin yol haritasını ve yerel seçimlere ilişkin stratejisi açıklayacak. Seçimlere tek başına girmeye dair mesajlar vermesi, ancak kapıları tamamen kapatmaması bekleniyor. Ekrem İmamoğlu'nun 'İstanbul İttifakı' çağrısına da dolaylı da olsa değinebileceği belirtiliyor.

  26 Ağustos’taki açıklamada dikkatlerin kesildiği bir diğer başlık da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yerel seçimler için çağrısı olacak. Bu çağrıya da Akşener’in konuşmasında ayrı bir parantez açması bekleniyor.

  Ancak, son olarak İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın'ın MHP’ye ''üçüncü yol'' çıkışı da dikkat çekti.

  Akalın'ın ardından İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun'dan da açıklama geldi.

  Ergun, "Solundan sağına kadar birbirinin mütemmim cüzü haline gelen yapılarla komşuluk ve müttefiklik yapmak yerine Cumhuriyet’in kurucu felsefesi olan milliyetçilik meşalesiyle 3. yolda buluşmak şarttır" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İYİ Partili kaynaklar ise açıklamaların Akşener’in bilgisi dahilinde olduğu ifade ederken, 3. yol çıkışının ‘kıymetli görüş’ olarak değerlendirilebileceğini ifade ediyor.

  Şimdi gözler Akşener'in 26 Ağustos'ta yapacağı açıklamaya ve vereceği mesajlara çevrildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow