Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz eder mi?

Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itiraz eder mi?

Altılı Masa’nın 7. toplantısına 2 Ekim’de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ev sahipliğinde olacak. O toplantı öncesi hem CHP’den hem de İyi Parti'den gelen karşılıklı açıklamalar siyasetin de gündeminde. Bu sıcak başlıkları ele almak üzere liderler arasında da görüşme trafiği yaşanacak. Kılıçdaroğlu'nun liderler turu öncesi İyi Parti lideri Meral Akşener de dikkat çeken görüşmeler yapacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Altılı Masa’nın son toplantısının ardından ortak bildiri yayımlanmış ve “seçime ortak aday ile gidileceği” ifadesinin altına tüm liderler imza atmıştı. Şimdiyse gözler 6 genel başkanın 2 Ekim’de yapacağı toplantıda. O toplantı öncesinde ev sahibi Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanları ziyaret edecek

Ancak bu hareketliliğin yanı sıra Ankara’da dikkat çeken bir görüşme trafiği daha yaşanacak. 6 liderin 2 Ekim’de CHP’deki buluşması öncesinde İyi Parti lideri Meral Akşener, Gelecek Partisi ve Deva Partisi liderleri Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile bir araya gelecek.

Görüşme talebinin Deva Partisi ve Gelecek Partisinden geldiği öğrenilirken, Akşener Deva Partisi lideri Ali Babacan ile İyi Parti Genel Merkezinde görüşecek. Çarşamba günü ise Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile buluşacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Her 2 görüşmede de Altılı Masa’nın çalışmaları, "HDP’ye bakanlık verilebilir", "İyi Partililere ihale" ile "Kılıçdaroğlu aday olmasa masa dağılır" açıklamaları başta olmak üzere son dönemdeki gerginliğe yol açan konu başlıklarının değerlendirilmesi bekleniyor.

Cumhuriyet Gazetesinde yer alan habere göre de İyi Parti lideri Akşener’in “Adaya halk karar vermeli" çıkışları Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına bir "Kısık tonlu bir itiraz" olarak değerlendirildi. Akşener’in bu tutumu kendi partisi içindeki dengeleri gözeterek yaptığı da haberde yer aldı. 

Kılıçdaroğlu'ndan adaylık açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan adaylık açıklaması