Akşener'e Çankırı ziyaretinde 'HDP' tepkisi

Video: Akşener'e Çankırı ziyaretinde 'HDP' tepkisi

İYİ Parti lideri Meral Akşener'e 3 Ağustos'taki Çankırı ziyaretinde bir esnaf tarafından HDP tepkisi gösterildi. Esnaf, "Siz HDP ile bir olmasaydınız daha iyi parti olacaktınız" derken, Akşener ise "Bu bir iftiradır" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çankırı'nın Şabanözü ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında ilçe esnafından İsa Soydaş, Akşener'e HDP ile iş birliği yaptığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Soydaş, "Bizim istediğimiz şu; bu memlekette birlik olunsun, HDP olmasın. Siz HDP ile bir oldunuz. Siz HDP ile bir olmasaydınız daha daha iyi bir parti olacaktınız" dedi.

Bunun üzerine Akşener, ülkede geçmişten bu yana enteresan işler olduğuna vurgu yaparak, 28 Şubat dönemini hatırlattı. Akşener, "Rahmetli Başbuğ vefat ettiği için farklı bir odaklaşma vardı. 28 Şubat dönemini bugün AK Parti çok iyi hatırlar. O günün Meral Akşaner'ine bugünün ülkesinde 'kafir' denildi. O günün Meral Akşener’ine 2015 seçimlerinde 'kocasını aldattı' denildi. O günün Meral Akşener’ine 'FETÖ'cü' denildi. En son 'PKK'lı' denildi, bırak HDP'liyi 'PKK'lı' denildi. PKK'lılar da bana diyor ki 'bu da faili meçhulcu'. Ben kimim bir karar verin artık? Benim kim olduğuma bir karar verin. Seçim zamanı gelecek, arkadaşlar bütün siyasi partilerle birlikte oylarınızı isteyecekler ve ikna edebilirlerse oyunuzu alacak, edemezse almayacak. Benim inancım şudur; oculuk, buculuk üzerinde yapılan politik tanımlamalar genel olarak iftiraya dayanır. Ondan sonraki fasılda da kazığı vatandaş yer" diye konuştu. 

Bir insanın çeşitli vasıfları olduğunu, o vasıflar üzerinden bölündüklerini kaydeden Akşener, "Bölündük, parça parça olduk. Peki bu parça parça oluştan sen ne kazandın? Sıfır. 'HDP' dersen olmaz. FETÖ’cülüğü bile izah etmeye çalışıyorum. PKK’lı diyor ki 'Akşener faili meçhulcu'. Hayatında PKK’ya taş atmamış adamlar bana 'HDP ile iş tuttun' diyor. Ben bu ülkenin içişleri bakanıydım. Ben burada çok sevdiğiniz ağabeyiniz hakkında konuşmaya başlarsam olmaz; açılımlar, saçılımlar, megri megriler. PKK ile iş tutanın Allah belasını versin. Ben tutmuşsam benim belamı versin. Başkası tuttuysa onun belasını versin" ifadelerini kullandı.

Akşener, Çankırı'da Şabanözü ve Eldivan ilçelerinin ardından kent merkezine gelerek, burada da esnaf ziyaretinde bulundu. Akşener, ziyaret sırasında bir simitçinin, aracında bulunan yaklaşık 70 simidini satın alarak vatandaşlara dağıttı.

Akşener yaptığı açıklamada, 20 Ocak 2020'den beri Türkiye genelinde esnafı ziyaret ettiğini, dertlerini dinlediğini belirterek, "Esnafın kapısından içeri girdiğimde iktidarı yermiyorum, kendi partimi övmüyorum, propaganda yapmıyorum. Sadece esnafın derdini dinliyorum. O derdi aldıktan sonra grup konuşmama koyuyorum. Arkasından milletvekili arkadaşlarımız soru önergeleri, kanun teklifleri ve araştırma önergeleri veriyorlar. Böylece o esnaftan edindiğimiz bilgileri, talepleri, ihtiyaçları iktidar partisine, yöneticilerine iletmiş oluyoruz. Bu konuda bir iletişim metodu geliştirdik. Bugün bu çerçevede buradayım" dedi.

Akşener, açıklamasının ardından kentten ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS