Akşener'in "Başbakanlık" çıkışı

Akşener'in "Başbakanlık" çıkışı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu kampının son gününde gazetecilerle bir araya geldi. İyi Parti Lideri Meral Akşener’in başbakanlık çıkışına "hepimizin saygı duyması gereken bir söylem" yanıtı verdi. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusunun hazırlanacak mutabakat metni sonrasında konuşulacağını söyledi. Kılıçdaroğlu'nun mesajlarına bakalım.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Hepimizin saygı duyması gereken bir söylem" Millet İttifakı’nın ortağı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in "başbakanlığa talibim" açıklamasını bu sözlerle değerlendirdi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Bolu'da partisinin kampını takip eden gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi için de ittifak partilerinin yaptığı sistem değişikliği görüşmelerini işaret etti. Daha önce 6 partinin katılımı ile 2 toplantı yapıldığını hatırlattı.

6 partinin çalışmasına HDP'nin dahil edilip edilmeyeceğine dair soruya Kılıçdaroğlu, "HDP ile de görüşürüz. Görüşmeyiz diye bir şey yok. HDP ittifak içinde yer almayacağını deklare etti" dedi. Kılıçdaroğlu, HDP’nin yayınladığı barışa çağrı deklarasyonu hakkında da konuştu. "değerli buluyoruz" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP Lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni anayasa çağrısını da , yapay gündem oluşturma olarak değerlendirdi. "mevcut sistemde olası revizyona destek vermeyeceğiz" dedi.