Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni millet bahçesi müjdesi

A A

28.10.2021 - 14:36 Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da Başkent Millet Parkı açılışında konuştu. Hedefinde Millet İttifakı vardı. "Başaramayacaksınız" dedi, Cumhur İttifakı olarak emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Yatırımların sürdüğünü kaydeden Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı alanında da yeni bir millet bahçesi açılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

İnşallah 2053 vizyonumuzun ilk ve en iddialı hedefi olarak belirlediğimiz 'Yeşil Kalkınma Devrimi'nin lokomotif şehri Ankara olacaktır.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına yakışır bir millet bahçesi kuruyoruz.

Türkiye, istedikleri gibi itip kakabilecekleri, istikamet çizebilecekleri, parmak sallayabilecekleri eski Türkiye değildir.

Dünya Bankası ve gelişmiş ülkeler vasıtasıyla Türkiye'ye kazandırdığımız 3 milyar 157 milyon dolarlık kaynağı yeşil iklim dostu projeler için kullanacağız.

Milli iradenin üstünlüğü kökleştikçe, imkanları genişledikçe önümüze çıkartılan engellerin çapı büyümeye, sıklığı artmaya başladı. Ama unuttukları bir şey vardı, Türkiye istedikleri gibi itip kaka bilecekleri, istikamet çizebilecekleri, parmak sallayabilecekleri, siyasi istikrarsızlık, ekonomik kriz, sosyal çatışma çıkartabilecekleri eski Türkiye değildir.

2023 imtihanını başarıyla geride bıraktığımızda artık Türkiye'yi durdurabilecek hiçbir fani güç hiçbir engel tanımıyoruz.