Araçla çocuk parkına dalmıştı. 22,5 yıla kadar hapsi istendi

Video: Araçla çocuk parkına dalmıştı. 22,5 yıla kadar hapsi istendi

İstanbul'da parkta oynayan çocukların arasına dalan sürücü için istenen ceza belli oldu. O sürücü bir çocuğun ölümüne bir çocuğun ise yaralanmasına neden olmuştu. 22,5 yıla kadar hapsi istendi.

Hüseyin Edinç, 31 Temmuz'da kullandığı aracın direksiyon hakimiyetini kaybederek Sarıyer'deki bir çocuk parkına dalmış, bir çocuğun ölümüne sekiz yaşındaki bir çocuğun ise yaralanmasına neden olmuştu. Kaza sonrası tutuklanan Edinç için istenen ceza belli oldu.


Duruşma İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeydi. Sarıyer, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi muhtarı Osman Karaçam tanık olarak dinlendi. "Herhangi bir aracın parka çarptığını ya da içine girdiğini hatırlamıyorum" dedi.


Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı. Edinç’in çocuk parkına tedbirsizlikle girdiğini
Ve 1. 26 promil alkollü olduğunu belirtti. Sanığın "taksirle ölüme ve yaralamaya neden olma" suçunu alkolün etkisiyle işlediğini ifade etti. Hüseyin Edinç'in "bilinçli taksirle öldürme" suçundan 22 yıl 6 aya kadar hapsini istedi. Ayrıca sanığın tutuklulukta geçirmiş olduğu süreyi gözeterek, hükümle birlikte Edinç'in tahliye olmasını talep etti.


Mahkeme ara kararını açıkladı. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Sanık avukatının mütalaaya karşı savunma hazırlaması için duruşmayı erteledi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS