Arama çalışmaları 2'inci güne girdi

Video: Arama çalışmaları 2'inci güne girdi

Bursa Uludağ'da kaybolan iki dağcıyı arama çalışmaları sürüyor. Ayak izlerine rastlanan dağcılar için ısıya duyarlı uçaklar da havalandı. Hava sıcaklığının eksi üç dereceye düştüğü Uludağ'da zamana karşı yarış sürüyor.

Bursa Uludağ'da iki dağcı kayboldu. Arama kurtarma çalışmalarında ikinci güne geçildi. Ancak hala bir haber yok.


İki dağcı Uludağ'ın zirvesine çıkacaktı. Sis çöktü, kayboldular. Aileleri haber verdi, ekipler aramaya başladılar. Tek ipucu, gönderdikleri bu son fotoğraf karesiydi.


Mert Alparlan ve Efe Sarp iki dağcı bu araçla İstanbul'dan Bursa'ya gelmişti. Araçlarını park edip Uludağ'ın zirvesine doğru tırmanmaya başladılar.


İki dağcı göller bölgesinden çektikleri eski bir fotoğrafı yakınlarına attı. Buraya gidiyoruz notunu düştü. Sis bastırınca yolu kaybettiler.


15 cm karın üstünde - 3 derecede kaybolan dağcıları bulmak için ekipler çalışma başlattı. Gençlerin ayak izine rastlayan ekipler, çalışmalarını gece boyunca sürdürdü.


Soğuk havada, kayıp gençlere cep telefonuyla ulaşmak da mümkün olmadı.


Çalışmalara ısıya duyarlı ve gece görüşü olan iki uçak da dahil oldu. Çalışmalar kesintisiz sürdürüldü. Dağcıların bir barakaya ya da mağaraya sığınmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Zamana karşı yarış sürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS