Asansörde korku dolu 4 saat

Asansörde korku dolu 4 saat

Ordu'da yaşlı bir çift, evlerine gitmek için bindikleri asansörde 4 saat mahsur kaldı. Ne asansör bakım ekibi ne de itfaiye ekipleri onları oradan çıkarabildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Olay, ilçeye bağlı Dumlupınar Mahallesi, Reşadiye Caddesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Fazıl ve Nebile Şen isimli yaşlı çift, evlerine çıkmak için bindiği asansörde, elektrik kesintisi sonucu mahsur kaldı. Panik içerisinde korku dolu anlar yaşayan çift, durumu akrabalarına bildirdi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri, YEDAŞ ekipleri ve 112 Acil Servis ekipleri intikal etti. 

4 saat sonra kurtarıldılar, yaşlı kadın gözyaşlarına boğuldu 

Olay yerine ekipler, 1’inci katta mahsur kalan yaşlı çiftçi kurtarmak için çalışma başlattı. Yaşlı çift, jeneratör yardımıyla verilen elektriğin ardından aktif hale gelen asansörden çıkartıldı. Yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından kurtarılan çift, panik dolu dakikalar yaşarken, gözyaşları içerisinde o anları anlattı. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yaklaşık 4 saatlik süre zarfında bir müddet havasız kaldıklarını ve bayılma tehlikesi geçirdiklerini belirten Fazıl ve Nebile Şen’e 112 ekipleri olay yerinde müdahale etti.