Aşılamada son durum ne?

Video: Aşılamada son durum ne?

Koronavirüs ile mücadele devam ederken, bir yandan da aşılama takvimi uygulanmaya devam ediliyor. Şu anda 75-79 yaş aralığında olanların aşılama süreci sürüyor. Pazartesi günü 70-75 yaş aralığına aşılamanın başlaması bekleniyor. Şubat sonuna kadar da yeni aşılar gelecek.

SAĞLIKÇILARLA BİRLİKTE 2 BUÇUK MİLYON KİŞİ AŞILANDI

Son gelen aşılarla beraber aşılama devam ediyor. Şu anda 75-79 yaş aralığında olanların aşılaması sürüyor. Pazartesi günü 70-75 yaş aralığındaki kişilerin aşılanması planlanıyor. Yine aynı hafta içinde 65-70 yaş aralığının da aşılanması sürecinin de başlaması planlanıyor. Şimdiye kadar sağlıkçılarla beraber 2 buçuk milyon kişi aşılandı.

2. GRUPTA ÖĞRETMENLER ÖNCELİKLİ AŞILANACAK

Son Bilim Kurulu toplantısında aşılama takviminde bir değişikliğe gidilmedi. Mevcut takvime devam edecek. Yani 65 yaş grubunun aşılanmasının ardından aşılama takvimine göre ikinci aşamaya geçilecek. Milli Savunma, İçişleri, Adalet bakanlıkları kritik görevdeki kişilerin açıklanmasına öğretmen ve polisler de aşılanacak. Bu grupta öğretmenlerin öncelikli olması planlanıyor. Özellikle yüz yüze eğitime başlayan sınıfların öğretmenleri ilk aşılanacak.

MİLLETVEKİLLERİNE GELECEK HAFTA AŞILAMA PLANLANIYOR

Aynı zamanda önümüzdeki hafta milletvekillerinin de aşılanması planlanıyor. Yaşı nedeniyle öncelikli grupta olanlar, Covid-19 olanlar ve doktor, eczacı gibi meslek gruplarından olanlar hariç aşılanacak yaklaşık 200 vekil bulunuyor. Meclis faaliyetlerine başladığı bu hafta vekillerin de aşılanması planlandı.

AY SONUNA KADAR YENİ DOZ AŞILARIN GELMESİ BEKLENİYOR

Öte yandan da Sinovac aşısının Türkiye'ye partiler halinde gelmesi de devam edecek. Şimdiye kadar 13 milyon aşı Türkiye'ye geldi Şubat aşı sonuna kadar yeni bir parti aşının daha gelmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS