Aslı Baykal, CHP'den istifa etmesinin nedenini açıkladı

Aslı Baykal, CHP'den istifa etmesinin nedenini açıkladı

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, CHP'den istifa etmesinin nedenini açıkladı. "CHP çok radikal bir biçimde gayrimilli çizgiye savrulduğu için bir kampana çalarak partiden ayrıldım" dedi. Aslı Baykal, ABD'li Ekonomist Jeremy Rifkin'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı olmasını da eleştirdi. "CHP'de aklın tatilde olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP'nin gayrimilli duruşta olduğunu söyledi. ABD'li Jeremy Rifkin'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı olmasını eleştirdi.

"CHP RADİKAL BİÇİMDE GAYRIMİLLİ ÇİZGİYE SAVRULDU"

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi'ye konuştu. Deniz Baykal ile istifa kararı öncesi istişare etmediğini söyledi. CHP'den istifa etmesinin nedenini, "CHP çok radikal bir biçimde gayrimilli çizgiye savrulduğu için bir kampana çalarak partiden ayrıldım” sözleriyle açıkladı. "Hemen ardından gelen bu Rifkin çıkışı da sanırım haklılığımın ispatı olmuştur" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"CHP'DE AKLIN TATİLDE OLDUĞUNU GÖSTERİYOR"

Aslı Baykal, CHP'nin ikinci yüzyıla çağrı vizyonunu da eleştirdi. "Uzaylıları dinler gibi dinledim" ifadelerini kullandı. "Verdikleri mesaj şudur: Bize oy verirseniz yabancıların aklı ve projelerine oy verirsiniz. Seçmenin önüne şunu koydular: Ya Tayyip Erdoğan ya Rifkin. Seçmen de hemen mesajı aldı. Seçime giden bir partinin sunumunda, bir Amerikalıyı sömürge komiseri gibi hem de ilk konuşmacı olarak sunmak, CHP'de aklın tatilde olduğunu gösteriyor" diye ekledi.

"PKK'YI HİÇ ELEŞTİRMEYEN BİR PARTİDEN BAHSEDİYORUZ"

Aslı Baykal'ın CHP'ye yönelik bir diğer eleştirisi ise terör üzerinden oldu. "TSK kimyasal silah kullanıyor sözüne destek olan, YPG terör örgütü değildir, vatanını koruyor diyen, Irak ve Suriye tezkerelerine hayır oyu veren, uzun zamandır PKK'yı hiç eleştirmeyen bir partiden bahsediyoruz" dedi.

Aslı Baykal, altılı masayı da altı benzemez sözleriyle eleştirdi.