Aspendos festivali başlıyor

Video: Aspendos festivali başlıyor

26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 1 Eylül’de Antalya’da kapılarını açıyor. 18 Eylül'e kadar sürecek festivalde, "Carmen", "Aida" "Troya" gibi eserler büyüleyici Aspendos antik tiyatrosunda sanatseverlerle buluşacak.

26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 1 Eylül’de başlıyor. Kültür ve turizm bakanlığı devlet opera ve balesi genel müdürlüğünce düzenlenen festival 1-18 Eylül tarihleri arasında Antalya’da sanatseverler ile buluşacak. 

Festivalin açılışı, Bizet'in ünlü ve sevilen operası "Carmen" ile yapılacak. İstanbul devlet opera ve balesi tarafından orkestra şefi Zdrav Kolazarov yönetiminde sahnelenecek eser, 1 ve 2 Eylül’de Aspendos antik Tiyatrosu'nda gösterilecek. 

Klasik balenin şaheseri "kuğu gölü" ise, 8 Eylül’de, Viyana’nın 300 yıllık, köklü bale geleneğinin başarılı temsilcisi viyana devlet opera ve balesi birliği tarafından izleyicilerin beğenisine sunulacak. 12-13 Eylül akşamlarında ise Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından muhteşem "Aida" operası büyülü Aspendos'ta antik Mısır'ı canlandıracak. 

16 Eylül’de EXPO'da Murat Karahan’ın sanat yönetmenliğinde oluşturulan "Troya" epik operası, 16 Eylül’de EXPO'da olacak. Festivalin kapanışı ise 18 Eylül’de Genel Müdür Murat Karahan'ın solist olacağı gala konseriyle yapılacak. Ünlü İtalyan şef Fabrizio Maria Carminati yönetiminde Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Karahan’a eşlik edecek. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS