None

AVM görevlisinin yüzüne tükürdü! | Video Haber

A A

14.12.2021 - 10:43 | Haber Kaynağı: Kanal D

İstanbul Üsküdar'da bir AVM'de çantasını X-Ray cihazından geçirmek istemeyen iş insanı kendisini uyaran güvenlik görevlisini kutuyla itti, sonra da yüzüne tükürdü. O anlar güvenlik kamerası da kayıttaydı. Kadın olanları inkar etse de savcılık, hakkında "yaralama" ve "hakaret" suçlarından soruşturma başlattı. Kanal D Haber'den İhsan Yalçın ve Hakan Kahraman'ın haberi.

İş insanı kadın kendisini uyaran güvenlik görevlisini önce kutuyla itti, sonra da yüzüne tükürdü. O şiddet olayının adres Üsküdar'daki bir alışveriş merkeziydi.

İş insanı Ufuk Ergin daha önce aldığı kıyafeti iade etmek için alışveriş merkezine geldi. HES kodunu okuttu, o kıyafetin olduğu kutuyu X-Ray cihazına koydu ve yürümeye başladı. Ama güvenlik görevlisi kadın onu durdurdu. Çünkü Ergin'in elinde çantası vardı ve onu da X-Ray'den geçirmesi gerekiyordu ama geçirmedi. Onun yerine çantayı güvenlik görevlisi Ayşegül Akdeniz'e uzattı, bakabileceğini söyledi. Görevli bunu kabul etmedi ve cihaza koyması için ikinci kez uyardı.

Kadın uyarıya yine kulak asmadı ve yürüdü. Güvenlik görevlisi de onu durdurmak için önüne geçti. Ufuk Ergin buna çok sinirlendi. Bağırmaya, hakaret etmeye başladı ve kutuyla Akdeniz'i itti. Gerginlik iyice büyüdü, kadın maskesini çıkarıp güvenlik görevlisi Ayşegül Akdeniz'in yüzüne tükürdü. Kadın bir türlü sakinleşmedi, araya diğer görevliler girdi. Ama iddiaya göre bu kez de işaret parmağını kaldırdı ve onları tehdit etti.

Alışveriş merkezine polis geldi. Güvenlik görevlisi, yüzüne tüküren Ufuk Ergin'den şikayetçi oldu. Ergin görüntülerdeki iddiaları reddetti, "Konuşurken ağzımdan tükürük çıkmış" olabilir diye ifade verdi. O da güvenlik görevlisi Ayşegül Akdeniz'den şikayetçi oldu. Savcılık pandemiyi de gerekçe gösterdi, hem "yaralama" hem de "hakaret" suçundan soruşturma başlattı.