hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ayakapı Hamamı satışa çıkarıldı: Vatandaş restore edilmesini istiyor

  KAYNAKCNN TÜRK

  Sık sık satışı ile gündeme gelen Fatih'teki Ayakapı Hamamı bir kez daha satılması ile gündemde. Mimar Sinan tarafından yapılan tarihi hamam için istenen fiyat ise tam 2 milyon dolar. Detaylar, CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Güngör Yılmaz'ın haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Fatih’te yer alan ve adeta yıllara meydan okuyan Tarihi Ayakapı Hamamının geçmişi oldukça eskilere dayanıyor. Tarihi Ayakapı Hamamı 1582 yılında 3 Murad’ın annesi Nurbanu Hatun tarafından Cibali’de yaşayan Museviler için Mimar Sinan'a yaptırıldı.

  Her gün yanından binlerce kişinin geçtiği Hamam sık sık satışı ile gündeme geliyor. Daha önce 2009 ve 2011 yıllarında satışı söz konusu olan hamam için şimdilerde ise bir kez daha satılık ilanı verildi. Tarihi Ayakapı Hamamı bundan tam 40 yıl önce bir aile tarafından satın alındı. Tarihi hamam kırk yıldır aynı ailenin mülkiyetindeydi. Bugün ise tam 2 milyon dolara satışa çıkarıldı. Çevrede yaşayanlar ise hamamın satılmasını üzüntüyle karşılıyor. Restore edilip ziyarete açılmasını istiyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow