None

Ayşegül Terzi'ye saldıran kişi tekrar gözaltında

A A

19.09.2016 - 10:28 Son Güncelleme:

İstanbul'da bayramın birinci günü 23 yaşındaki hemşireye şort giydiği için otobüste tekme atan saldırgan yakalandı. Adliyeye sevk edilen saldırgan, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Dün Akşam saatlerinde hakkında yeniden yakalama kararı çıkarılan saldırgan tekrar gözaltına alındı.

İstanbul'da bayramın birinci günü 23 yaşındaki hemşire Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan saldırgan önce serbest bırakıldı ardından da yeniden gözaltına alındı. 

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu saldırganın 35 yaşındaki Abdullah Çakıroğlu olduğu belirlendi.
Üsküdar'da güvenlik görevlisi olarak çalışan saldırgan cumartesi günü gözaltına alındı.  

Aşayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen zanlı burada saldırıya uğrayan Ayşegül Terzi ile yüzleştirildi. Terzi şüpheliyi teşhis etti. 

Tekme attığını kabul eden saldırgan ilk ifadesinde, "Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım" dedi. 
Abdullah Çakıroğlu emniyetteki işlemlerinin tamamlanması ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Savcılıkça ifadesi alındı.
Çakıroğlu ifadesinde suçunu bir kez daha kabul etti..

Saldırı nedeniyle Ayşegül Terzi'nin çenesinde ödem oluşacak şekilde yaralandığı doktor raporlarıyla belirlenen olayda, savcılık Çakıroğlu hakkında 'basit yaralama' suçundan işlem yaptı.

Abdullah Çakıroğlu, suçun tutuklanmayı gerektirir katolog bir suç olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı.

Saatler sonra ise Çakıroğlu hakkında nöbetçi savcılık talimatı ile "halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmek" suçlamasıyla ile tekrar yakalama kararı çıkarıldı kısa süre sonra da yeniden gözaltına alındı. 

Çakıroğlu'nun 'bipolar duygu durum bozukluğu' teşhisiyle Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 15 gün yatılı tedavi gördüğü de ortaya çıktı. Daha önce de hastanede yatılı olarak 2 kez daha tedavi gördüğü öğrenilen Abdullah Çakıroğlu'nun ilaç tedavisinin sürdüğü belirtildi.