Bahçeli'den FETÖ eleştirisi

Video: Bahçeli'den FETÖ eleştirisi

MHP lideri Devlet Bahçeli'den FETÖ açıklamaları geldi. Mhp lideri, "Siyaset ayağındaki mücadele zaafı, FETÖ'yü diriltme emellerine zemin hazırlamaktadır" dedi.

"En önemli beklentimiz siyasetteki FETÖ kalıntılarının temizlenmesi." Türkgün gazetesine konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, FETÖ ile mücadelede ile ilgili konuştu. "Bugüne kadar sekiz ayağın yedisinde önemli mesafelerin alındığı ve örgüte büyük darbe vurulduğu izahtan varestedir. Devleti bu çeteden arındırırken, siyaset kurumunun da bu illetten temizlenmesi elzemdir. Ancak bu halde mücadelenin kamuoyu vicdanında karşılık bulması ve mücadeleye güveninin artması mümkün olabilecektir" dedi.


Terörle mücadelede ön şartsız Cumhurbaşkanı ve hükümetinin yanında olduklarını vurguladı. Diğer terör örgütleri gibi, FETÖ ile mücadelede de Türkiye’nin büyük bir başarı sağladığına vurgulayan Bahçeli, örgütün siyasi ayağına dikkati çekti. "Siyaset ayağındaki mücadele zaafı zincirleme olarak bürokrasideki ve diğer alanlardaki mücadeleyi de olumsuz etkilemekte, yeni ve farklı yöntemlerle FETÖ'yü diriltme emellerine zemin hazırlamaktadır" dedi.


MHP lideri, FETÖ elebaşı Gülen'in ABD'den getirilerek adaletin önüne çıkarılmasının da "15 Temmuz şehitlerine bir borç" olduğunu ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS