Bakan Koca hava ambulanslarını inceledi

Video: Bakan Koca hava ambulanslarını inceledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda ambulans uçakları ve helikopterleri inceledi. Ambulansların tıbbi donanımlarını inceleyen ve hava araçları hakkında bilgi alan Bakan Koca, Türkiye'nin bu hizmeti ücretsiz veren tek ülke olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı hava filosunda yer alan ambulanslar Bakan Fahrettin Koca ve ekibi tarafından denetlendi.


Ankara Esenboğa Genel Havacılık Terminalindeki uçak ve helikopter ambulansları inceleyen Sağlık Bakanı Koca, araçların teknik özelikleri, kapasiteleri ve tıbbi yeterlikleri hakkında bilgi aldı.


Tek, çift ve dört sedyeli uçaklar ile beş helikopteri yerinde inceleyen Koca, hastalara daha iyi hizmet vermek varsa ihtiyaçları tespit etmek amacıyla bu ziyareti düzenlediğini söyledi.


Sağlık Bakanlığı'nın uçak ambulansları günlük ortalama 3-4 hasta taşıyor. Helikopter ambulanslarda ise ortalama hasta sayısı günlük 6-7.


2008 yılında göreve başlayan hava ambulansı uygulamasıyla bugüne kadar uçak ambulanslarla toplamda 13 bin 398, helikopter ambulanslarla ise 31 bin 587 hasta taşındı.


2019 yılı içinde sağlık tesislerine hava yoluyla ulaştırılan hasta sayısı ise 21 Eylül'e kadar toplam 2019 yılında ise 21 Eylül'e kadar 2 bin 374 oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS