Balıklı Rum Hastanesi neden yandı? İşte itfaiye raporunun ayrıntıları

Balıklı Rum Hastanesi neden yandı? İşte itfaiye raporunun ayrıntıları

İstanbul Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nin yaşlı bakım binasının çatısında büyük bir yangın çıkmıştı. Peki, hastanenin çatısı neden alevlere teslim oldu? Hastanedeki son durum ne, çalışmalar başladı mı? CNN TÜRK Muhabiri Burçak Bozkuş, detayları Başhekim Yardımcısı Dr. Seçkin Demirci'yle konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Alevler bir anda tüm çatıyı sardı. Ekipler, hastaları tahliye etmek için zamanla yarıştı. Balıklı Rum Hastanesi'nde can pazarı yaşanmıştı. Peki, 4 Ağustos'taki o yangın neden çıktı?

Tarihi hastanenin yaşlı bakım bölümünde çıkan yangında 104 kişi kurtarılmıştı. Ardından yangının çıkış nedeniyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Hazırlanan itfaiye raporunda yangından bir önceki gün çatıda izolasyon çalışması yapıldığı belirtildi. Yangının çıkış nedeni oluşan tahribattan dolayı belirlenemedi.

Peki, yangın sırasında tahliye edilen hastaların nakliyesi yapıldı mı? Başhekim Yardımcısı Dr. Seçkin Demirci, "Hastalarımızın hepsi gayet iyi durumda. Burası klinik hizmet verdiğimiz 8 binadan bir tanesi. 30-35 yıldır vakfın baktığı hastalar bulunmakta. Tahliye esnasında ya da tahliye sonrası yaralanan hastamız yok" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tadilat çalışmaları başlayacak mı? Dr. Seçkin Demirci, "Bu olay olduğundan itibaren Sayın Cumhurbaşkanı zaten burayı aradı. Burayı daha önceden de bildikleri için Vali Bey de olsun buraya yardımcı olacaklarını söylediler. Vali Bey bu konuyla bizzat ilgileniyor. En kısa zamanda bitirileceği bilgisini aldık. Buradaki herkesin içi rahat olsun" diye konuştu.