Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde sona yaklaşıldı

Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde sona yaklaşıldı

Türk ve dünya denizcilik tarihinin en büyük isimlerinden Barbaros Hayrettin Paşa'nın isminin verildiği caminin kaba inşaatı tamamlandı. Şimdi o noktaya döneceğiz. Levent Camii Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile birlikte.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla temelleri atılmıştı. Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde sona yaklaşıldı. Osmanlı Devletinin kaptanı deryası Barbaros Hayrettin Paşa anısına Levent'te yapımına başlanan camide çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Toplamda 18 bin 500 metrekare alana kurulu caminin 4 minaresi bulunuyor. Camide denizcilik işlemeleri ve motifleri dikkat çekiyor.

CNN TÜRK'e konuşan Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, "Barbaros Hayrettin Paşa'nın adına bir cami yapıyoruz. Mutluyuz, gururluyuz. 20 bin insanın aynı anda ibadet edebileceği bir cami projesi geliştirdik. Bütün bunları bir armoni içerisinde, bir araya geldikleri zaman tezat olmayacak bütünlük içerisinde bir eser yapmaya çalışıyoruz. Caminin içerisinde Barbaros Hayrettin Paşa'yı ve mesleği olan denizciliği anlatan detaylar anlamında ne yapabiliriz, nasıl detaylar verebiliriz anlamında çalıştık" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nin kısa süre içinde ibadete açılması hedefleniyor.