Batı Karadeniz’de yaralar sarılıyor

Batı Karadeniz’de yaralar sarılıyor

Sel felaketi yaşayan Batı Karadeniz’de yaralar sarılıyor. Birçok kentte yıkılan köprüler yeniden inşa ediliyor. Düzce ve Kastamonu’da sele kapılarak kaybolan 2 kişi içinse ekipler sahada.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Meteoridinin kırmızı alarm verdiği Batı Karadeniz Bölgesi’nde sel felaketinin ardından normalleşme seferberliği var. Düzce'de mesai sırasında sel suyuna kapılan kepçe operatörü Okan Bayrak, 300 kişilik ekiple hem karada hem de bölgedeki dere aranıyor. Kastamonu Küre’de de sele kapılan ve bir daha haber alınamayan 22 yaşındaki Recep Bakırcı’yı da arama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ankara'dan bölgeye sevk edilen jandarma arama kurtarma ve jandarma sualtı arama ve kurtarma ekipleri bölgeyi titizlikle tarıyor.

Sel felaketini yaşayan Kastamonu’da yaralar sarılmaya başlandı. Suyun çekilmesinin ardından Bozkurt’ta yıkılan köprüler, yollar ve binalar yeniden inşa ediliyor. Bartın'da da hayat normale dönmeye başladı.

Geçen yıl selde yıkılan köprünün yerine yapılan geçici panel köprü son yaşanan selde yıkılmıştı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından, yıkılan köprünün yerine seyyar köprü kurulacak. Kentte ulaşım olmayan şar boğaz mahallesinde yaşayanların ihtiyaçları askeri ve polis helikopterleriyle yapılıyor. Bakioğlu Köyü Lazlar Mahallesi'nde ise yıkılan köprünün onarımına ise ekipler tarafından başlandı. Sel basan ev ve iş yelerinde ise tahliye ve temizlik çalışmaları devam ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı