Bayraktar: Milli İHA'lar engellendi

Video: Bayraktar: Milli İHA'lar engellendi
Bayraktar TB2 isimli insansız hava araçlarının tasarımcısı Selçuk Bayraktar, gündem yaratacak açıklamalar yaptı. <a class="in-news-link" href="/sosyal-medya" target="_blank" title="Sosyal medya haberleri">Sosyal medya</a> hesabından milli <a class="in-news-link" href="/iha" target="_blank" title="İHA haberleri">İHA</a>'nın 2009 yılındaki deneme uçuşlarına ait görüntüler yayınladı. Ve o dönem Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bazı askeri yetkililerin milli hava aracını engellemeye çalıştığını söyledi. "entrikalar milli İHA'ların envantere girmesini 4 sene geciktirdi" dedi.

Bayraktar TB2 isimli insansız hava araçlarının tasarımcısı Selçuk Bayraktar, gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Sosyal medya hesabından milli İHA'nın 2009 yılındaki deneme uçuşlarına ait görüntüler yayınladı. Ve o dönem Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bazı askeri yetkililerin milli hava aracını engellemeye çalıştığını söyledi. "entrikalar milli İHA'ların envantere girmesini 4 sene geciktirdi" dedi.

İlk milli İHA'nın mimarı Bayraktar, Sosyal medya hesabından Bayraktar TB2'nin yapılış aşamasına ilişkin paylaşımlarda bulundu..

Yaşananların perde arkasını anlattı. İHA prototipinin 2009'da gerçekleştirilen ilk uçuşuna dair görüntüler yayınladı.

Uçuşun tüm aşamalarının başarılı bir şekilde icra edildiğini, öyle ki o dönemde dünyada hiçbir iha'da bu kabiliyetin olmadığını söyledi. Ancak sonrasında beklenmedik bir gelişme yaşanmış, uçuşlar yasaklanmıştı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS