Bayram için trenlere ek sefer

Bayram için trenlere ek sefer

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ramazan Bayramı'nda artan yolcu talebinin karşılanması için kapasite artırımı kararı aldı. Yüksek hızlı tren ve konvansiyonel hatlarda 45 binden fazla ek sefer düzenlenecek. Hatların biletleri ise 15 nisan itibariyle satışa sunulacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ulaştırma ve altyapı bakanlığı ramazan bayramı için ek sefer kararı aldı. Bayramda yüksek hızlı tren hatlarında 10 bin 728, konvansiyonel trenlerde 34 bin 800 olmak üzere toplam 45 bin 528 kişilik ek kapasite artışı sağlanacak. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada artan yolcu talebinin karşılanması için böyle bir karar alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, Ankara-İstanbul ve Konya-İstanbul hatlarında ek YHT seferleri düzenlenecek. 29-30 Nisan ve 1-6-7-8 Mayıs tarihlerinde her gün işleyecek ek seferlerle 10 bin 728 kişilik ilave kapasite sağlanacak. Ana hat ve bölgesel trenlerde de ek seferler düzenlenecek. Aralarında İzmir Mavi Ekspresi, Doğu Ekspresi, Konya Mavi Ekspresi, Ege Ekspresi, gibi seferlerin olduğu hatlarda seferler artacak. Bayram tatili süresince ana hat ve bölgesel trenlerde toplam 580 vagon ilaveyle 34 bin 800 kapasite artışı sağlanacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ek seferlerle toplam 45 binden fazla kapasiteye ulaşan hatların biletleri ise 15 Nisan tarihi itibariyle satışa sunulacak.