Bayram öncesi tedbirler masada

Bayram öncesi tedbirler masada

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın toplanıyor. Gündemde hem iç hem de dış politikaya dair sıcak başlıklar var. Kabinede, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağına da karar verilmesi bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bayram tatilinden önceki son toplantısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirecek. 3 günlük Ramazan Bayramının perşembe ve cuma günlerinin de eklenerek 9 güne çıkıp çıkmayacağı bu toplantıda değerlendirilecek. Tatilin 9 güne uzaması idari izinli sayılmaları gerekiyor. Kabine toplantısında bayram tatiline dair kararın verilmesi bekleniyor.

Kabinenin gündeminde bayram tatili öncesinde yürütülen KDV indirimi ve fahiş fiyat denetimleri olacak. Bayram tatili öncesinde vatandaşların artırdığı alışverişlerinde, fırsatçılığa müsaade edilmemesi için atılacak adımlar görüşülecek. Kabine toplantısında enflasyonla mücadele alanında yapılabilecekler de masada olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mehmetçiğin Irak’ın kuzeyinde başlattığı pençe kilit operasyonu da kabine toplantısında ele alınacak. Operasyonda gelinen son durum ile terörü kaynağında yok etme stratejisi kapsamında atılabilecek ek adımlar görüşülecek. Öte yandan korona virüs vaka ve vefat sayılarındaki düşüş de kabine gündeminde olacak.

Ukrayna-Rusya savaşının bölgesel etkileri ve Liderler Zirvesi’nin Türkiye’de yapılabilmesi için yürütülen diplomatik girişimler de kabine toplantısında müzakere edilecek. İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden müslümanlara müdahalesinin ardından yaşanan gerginlik ve tansiyonun düşürülmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yürüttüğü diplomasi de kabinede masaya yatırılacak.