Son Dakika

Bayramın tadını büyükler çıkardı

A A

24.05.2020 - 22:33

Koronavirüs salgınında risk grubunda bulundukları için evden çıkma kısıtlaması bulunan yaşlılar bir kez daha sokağa çıktı. Ramazan Bayramı'nın ilk gününde verilen izinle birlikte parklar ve sahil yollarını 65 yaş üstündekiler doldurdu. Sokağa çıkanlar vakitlerini yürüyüş yaparak değerlendirdi.

Verilen izinle birlikte, 65 yaş üstü bir kez daha evlerinden dışarıya çıktı. 4 günlük sokak kısıtlaması nedeniyle boş kalan cadde ve parklarda bayram heyecanı yaşandı.

Yurt genelinde Ramazan Bayramı'nın ilk gününde 65 yaş üstü kişilerin 14 ile 20 saatleri arasında sokağa çıkmasına izin verildi.

Çanakkale'de de sahil yolu ve meydanlar kalabalıklaştı. Evlerinden çıkamayanlar virüs önlemlerini de unutmadan, verilen izinle birlikte soluğu sokaklarda aldı.

İzmir'de de benzer manzaralar vardı. Güneşli havayı da fırsat bilen 65 yaş üstü kişiler sokakları doldurdu. Deniz kenarı ve parkları tercih edenler temiz havanın keyfini çıkardı.

Hatay'da da izinle birlikte parklar 65 yaş üstü kişilerle doldu. Maskeyle dışarıya çıkan ve sosyal mesafeye uyanlar, verilen izni yürüyüş yaparak değerlendirdi.

Diyarbakır'da ise bayramda sokağa çıkma izni verilen dede torunlarına koştu. Sosyal mesafe kuralına uyarak, torunlarıyla uzaktan bayramlaştı. Yanında getirdiği bayram şekerlerini balkona atarak torunlarını mutlu etti.