Bekir Bozdağ: Keşke bu görev ona verilmeseydi

Video: Bekir Bozdağ: Keşke bu görev ona verilmeseydi

Cumhuriyet gazetesine yönelik soruşturmayı yürüten savcı Murat İnam'ın FETÖ/PDY hakkında açılan davanın sanığı olduğu iddialarıyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "bir davadan yargılanan kişiye bu davanın verilmesi talihsizlik" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında görevlendirilen savcının FETÖ mensubu olduğu iddialarına ilişkin, "O savcının verilmesini talihsizlik olarak görüyorum. Keşke böyle bir görevlendirilme yapılmamış olsaydı" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meclis'teki plan ve bütçe görüşmelerinde Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında görevlendirilen savcının FETÖ mensubu olduğu iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bozdağ yaptığı konuşmada, "O savcının verilmesini talihsizlik olarak görüyorum. Keşke böyle bir görevlendirilme yapılmamış olsaydı. Başka birisi pekala yapabilirdi. Bizim savcıları değiştirme görevimiz yok. O başsavcılığın görevi. Kötü niyetin olmadığını çok net ifade ediyorum. Sayın başsavcımız, haberi yapan muhabire soruşturma olmadığını söylüyor" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke,Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyonu yürüten savcı Murat İnam'la ilgili olarak, "Bu savcıyla ilgili çok garabet bir durum var ortada. Bu savcı şu anda kendisi FETÖ üyeliğinden yargılanıyor. Hem de FETÖ'nün Selam Tevhit soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik suçlamaların yargı ayağında, bu davanın 28 numaralı sanığı" iddiasında bulunmuştu.

Cumhuriyet gazetesi avukatlarından Fikret İlkiz de, gazetenin yönetici ve yazarlarına yönelik soruşturmayı yürüten savcı Murat İnam'ın FETÖ/PDY hakkında açılan davanın sanığı olduğunu öne sürerek, "Altını çizerek tekrarlıyorum; bu soruşturma çökmüştür ve adil yargılama hakkı açıkça ihlal edilmiştir" demişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS