BM’den uyuşturucu raporu

Video: BM’den uyuşturucu raporu

Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu tarafından oluşturulan 2019 raporu tüm dünya ile aynı an da paylaşıldı. Raporda uyuşturucu kullanımına ilişkin rakamlar verildi. CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Alper Öztürk’ün haberi.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu tarafından oluşturulan 2019 yılı raporu tüm dünya ile aynı anda paylaşıldı. Rapor Prof. Dr. Sevil Atasoy tarafından açıklandı. Türkiye'de en dikkat çeken detay haşhaş üretimi oldu. Türkiye'nin yanı sıra orta doğu ülkelerinde uyuşturucu mücadeleye ilişkin bilgilere yer verildi. Prof.. Dr. Nevzat Tarhan tüm dünyaya yayılan korona virüsüne dikkat çekti uyuşturucu kullananlar aman dikkat dedi.


Prof. Dr. Nevzat Tarhan Türkiye’de uyuşturucu kullanımının ise arttığına dikkat çekti. 2011 yılı verilerine göre 105 kişi uyuşturucudan hayatını kaybederken 2019 yılı verilerine göre bu sayı 941 yükseldi dedi.


Ailelerin dikkatli olması halinde çocuklarının madde kullandığını bilebilirler diyen Tarhan, belirtileri ise şu şekilde sıraladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS