Bostancı: Mesele sadece transfer meselesi değil

Video: Bostancı: Mesele sadece transfer meselesi değil

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Meclis'in yaz mesaisinde meslek odaları düzenlemesinin gündeme alınacağını söyledi. Siyasi Partiler Kanunu'nda ise kapsamlı bir çalışma yapıldığını belirten Bostancı, amaçlarının sadece vekil transferini önlemek olmadığını ifade etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 2 Haziran'da tekrar mesaiye başlayacak. Meclis'te en çok milletvekilline sahip AK Parti grubu gündemi belirliyor. AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı da Meclis'in yaz mesaisindeki gündemini CNN TÜRK'e değerlendirdi. "Rekabet kurumuna ilişkin bir çalışma var. Tarım alanında verimi artırmaya yönelik çalışma masanın üzerinde. Kamuoyunun bir süredir tartıştığı gündemde olan kamu kurumu niteliğindeki kuruluşlara ilişkin bir yasa hazırlığı var" dedi.

Meslek odalarının yapısı ve seçim sistemindeki değişikliğe ilişkin düzenleme de Meclis'in gündemine gelecek. AK Parti Grup Başkanı Bostancı, farklı formüllerin masada olduğunu belirtti, düzenlemenin daha demokratik bir temsil amacını taşıdığı ifade etti.

Ve vekil transferi tartışması... Bostancı, AK Parti ve MHP'nin üzerinde çalıştığı düzenlemenin vekil transferini önlemek amacıyla yapılmadığını söyledi. "Bu çalışma esasen kapsamlı bir çalışma. Türkiye’nin demokratikleşme çabalarının ve yeni sistemle birlikte teşekkül eden siyasal zeminin ihtiyaçlarınında arandığı çalışmalar. Çok abartılı bir şekilde belli konulara odaklanarak bu tartışma yürütüldü. Mesele sadece milletvekili transferleri meselesi değil" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS