Buca'da 50 bin Nutuk ücretsiz dağıtıldı

Buca'da 50 bin Nutuk ücretsiz dağıtıldı

İzmir'in Buca ilçesinde, Ulu Önder Atatürk’ün tarihe ve geleceğe ışık tutan ölümsüz eseri Nutuk, 50 bin kişiye ücretsiz dağıttı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş hikayesinin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleminden anlatıldığı Nutuk, Buca Belediyesi tarafından 50 bin adet bastırıldı. Nutuklar, ünlü televizyon sunucusu İsmail Küçükkaya’nın ve binlerce Bucalı’nın katıldığı görkemli törenle belediye hizmet binası önünden dağıtıldı. Görevliler, Atatürk’ün eserini alıp okumak isteyen binlerce vatandaşın yoğun talebine yetişmekte zorlandı. Ellerinde Türk Bayrakları ile belediye hizmet binası önünde toplanan binlerce vatandaş, Atatürk’ün ölümsüz eserinden alabilmek için saatler öncesinden uzun kuyruklar oluşturdu. Marşlar ve Türk bayraklarıyla coşan binlerce kişi, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş tarihi Nutuk’u başlarının üzerinde taşıyıp ilginç görüntüler oluşturdu. Genci, yaşlısı, kadını erkeğiyle belediye önünü dolduran vatandaşların coşkusu uzun saatler sürdü.

50 bin Nutuk dağıtım töreninde konuşan İsmail Küçükkaya, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile birlikte coşkulu kalabalığı selamlayarak, "Çok hoşuma giden bir etkinlik oldu. Göreceksiniz bu bir ilk. Bundan böyle Türkiye’de bunun dalga dalga yayıldığını hep beraber göreceğiz” diye konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Alanda toplanan binlerce vatandaşa seslenen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina da, Nutuk'u dağıtmaktan dolyı gurur duyduğunu söyledi. Başkan Piriştina, "Bu ülkenin nasıl kazanıldığını, ne tür fedakarlıklar yapıldığını, nasıl bedeller ödendiğini anlatan bu eseri dağıtma kararını aldığımızda ve onu dağıtmak üzere yaptığımız çağrıda bizi yalnız bırakmayan, sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum. İyi ki varsınız. Sizleri burada görmek zamanında verilen mücadelenin ne kadar haklı olduğunu ve asla bu mücadeleyi kaybetmeyeceğimizi bize bir kez daha gösterdi. Tüm hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Buca hep ilklere imza attı. Bu kampanyada bu etkinlikte coşkusuyla bir ilk olsun. Bundan sonra tüm Türkiye’ye yayılsın istiyoruz. O enerjiyi o havayı burada koklamamak mümkün değil. Kampanyanın simgesi haline gelen İsmail Küçükkaya’ya sizlerin önünde teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve gazeteci İsmail Küçükkaya, konuşmaların ardından Bucalılar için Nutuk imzalayıp, bol bol öz çekim yaptı.