Bugün hangi sınıflar açılacak? Bu hafta 15 Şubat 2021 Pazartesi okullar açıldı mı??

Video: Bugün hangi sınıflar açılacak? Bu hafta 15 Şubat 2021 Pazartesi okullar açıldı mı??

Eğitim öğretime farklı sınıflarda devam eden binlerce öğrenci ara tatilin sona ermesinin ardından yeniden ders başı yapacak. Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalar sonrasında öğrenciler “hangi sınıflar açılacak?” sorusuna yanıt bulmuştu. Peki, 15 Şubat 2021 Pazartesi günü okullar açılacak mı?

2020-2021 eğitim öğretim döneminde yarıyıl tatili bugün sona erdi. Öğrenimine devam eden binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren açıklama geçtiğimiz günlerde gelmişti. 15 Şubat’ta bazı okullar ve 1 Mart’ta bazı sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak. Peki, kim ne zaman okula gidecek?

15 ŞUBAT 2021 PAZARTESİ OKULLAR AÇILACAK MI?

Normal şartlarda ikinci dönem 8 Şubat’ta başlayacaktı, ancak koronavirüs tedbirleri nedeniyle ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil, yarıyıl tatiline eklenmiş ve tatilin süresi 3 hafta çıkarılmıştı. Bu nedenle okullar 15 Şubat’ta ikinci döneme başlayacaklar. Ancak köy okulları hariç tüm okullar 15 Şubat’ta uzaktan eğitime devam edecekler.

PAZARTESİ HANGİ SINIFLAR AÇILACAK?

Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre 15 Şubat 2021 Pazartesi günü köy okullarında yüz yüze eğitim tam zamanlı olacak, aynı zamanda bağımsız ana okulları da 15 Şubat’ta eğitimde olacak, diğer okullar ise uzaktan eğitime devam edecek.

LİSELER VE İLKOKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

1 Mart 2021 Pazartesi gününden itibarense özel gereksinimli öğrenciler için özel eğitim okulları, tüm sınıf düzeyinde ilk okullar ve 12. sınıf öğrencileri için liseler açılmış olacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, corona virüs salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitimin yol haritasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk “15 Şubat Pazartesi günü eğitime başlıyoruz. Köy okullarımızı tüm sınıflarda yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 15 Şubat’ta tüm bağımsız anaokullarımızı da açma kararı verdik. 1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada iki gün devam edecek.” açıklamasında bulundu.

 

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS