Büyükelçi eşleri Beştepe’de

Büyükelçi eşleri Beştepe’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Büyükelçiler Konferansı dolayısıyla Türkiye’de bulunan büyükelçi eşlerini Beştepe'de ağırladı. Büyükelçi eşlerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun eşi Hülya Çavuşoğlu da eşlik etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye dokuma atlası sergisini gezdiler, kumda Türk kahvesi içtiler, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan'ı dinlediler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 13. Büyükelçiler Konferansı dolayısıyla Türkiye’de bulunan büyükelçi eşlerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırladı. Emine Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın eşi Hümeyra Şahin ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun eşi Hülya Çavuşoğlu eşlik etti.

Büyükelçi eşleri, Emine Erdoğan'ın himaye ettiği, Türkiye dokuma atlası projesi kapsamında bir araya getirilen yöresel dokumaların yer aldığı "Türkiye dokuma atlası sergisini gezdi. Proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından getirilen 140’u aşkın dokuma türü yer alıyor. Davetlilere kumda pişirilen Türk kahvesi ve lokum da ikram edildi.

Emine Erdoğan ve büyükelçi eşleri, sergi ziyaretinin ardından öğle yemeğine geçti. Yemekte "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabında yer alan geleneksel lezzetler sunuldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Davette, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan da mini bir konser verdi.