Son Dakika

Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na "bürokrat" tepkisi

A A

16.10.2021 - 22:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu'nun hedefinde bürokrasi vardı. O açıklamalara AK Parti'den tepki gecikmedi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından paylaştığı video ile bürokratlara seslendi, sert ifadeler kullandı. Kılıçdaroğlu, "Pazartesi gününden itibaren alınacak kararlarda sorumluluk bürokratların olacaktır" ifadelerini de kullandı.

ÇELİK: AÇIKÇA DEVLET MEMURLARINI TEHDİT EDİYOR

Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara yönelik sözlerine AK Parti'den tepki gecikmedi. Çelik, "Sayın Kılıçdaroğlu son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor" dedi. "Kendi partisi adına konuşarak, devlet görevlilerine emir vermeye kalkması hukuksuzluktur" diyen AK Parti Sözcüsü, "Herhangi bir hukuki delile dayanmaksızın meşru hükümetin kanun dışı emirler verdiğini iddia etmek, bürokrasiyi seçilmiş hükümete karşı çıkmaya çağırmak vesayet siyasetidir. Bunun ülkemizdeki adı Yassıada zihniyetidir" diye konuştu.

ÇELİK: MUHALEFET BAŞKA, TEHDİT BAŞKA ŞEYDİR

Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'na "Hukuk devletine çizgisine dön" çağrısı da yaptı ve "Tehditlerle kamu düzenine etki etmeye çalışmak ancak bir 'paralel devlet' arayışıdır. Siyasi muhalefet başka şey, tehdit ve tahkir başka şeydir. Kamu düzenini ve sivil toplum örgütlerini hedef almak meşru bir siyaset biçimi değildir" ifadelerini kullandı.

"KİMİ TEHDİT ETTİĞİNE DİKKAT ET"

Bir tepki de AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal'dan geldi. FETÖ'uyü ve darbe girişimini işaret eden Ünal, "Bu çağrıyı 15 Temmuz'dan önce yapsaydın karşılık bulabilirdi" dedi. "Çünkü ortaklarınızın bürokraside amirlerinden değil abilerinden emir alan paralel mahrem yapılanması çağrına cevap verebilirdi. Artık yoklar. Dostlarına da güvenme, onlara güvenenlerin akıbetini Afganistan'da gördük" diye ekledi.

Ünal sosyal medya hesabında yayımladığı mesajında, "Bak bayım bu tür sufle tehditleri 11 yıldır yapıyorsun. Ateşle oynuyorsun şunu unutma; biz tiyatro diye itibarsızlaştırmaya çalıştığın 15 Temmuz cehenneminden çıktık. Kimi tehdit ettiğine dikkat et. Türkiye Cumhuriyeti devletinin şerefli bürokratlarından elini çek" ifadelerini kullandı.