CHP İzmir’de kampa giriyor

CHP İzmir’de kampa giriyor

CHP grubu, meclis açılmadan önce, 22-25 Eylül tarihleri arasında İzmir'in Seferihisar ilçesinde kampa girecek. Kamp CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhuriyet Halk Partisi yeni yasama yılı öncesi, İzmir Seferihisar’da kampa giriyor. Kamp üç gün sürecek. Gündemde ise seçim olacak. CHP milletvekilleri her yasama yılı öncesi kampa giriyor. Ancak bu sene her sene olduğu gibi kampın adresi Bolu olmayacak. Kamp İzmir Seferihisar’da 22-25 Eylül arasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında gerçekleşecek. Kampın açılış konuşmasını Kılıçdaroğlu yapacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de kampta bir açıklama yapacak. Kampta CHP heyeti, dış politikadan, ekonomiye kadar ülke gündemindeki konuları değerlendirecek. Seçim ve sandık güvenliği üzerine de sunumların yapılacağı kampta fikir alışverişi, görüş, öneri ve değerlendirmeler gerçekleşecek.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık verilebilir açıklaması ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun Kılıçdaroğlu aday olmazsa altılı masa dağılır çıkışı da kampta gündeme gelecek. Kılıçdaroğlu o açıklamalar sonrası hem milletvekillerine hem de genel başkan yardımcılarına altılı masanın karar vereceği konularda değerlendirme yapmama talimatı vermişti. Kılıçdaroğlu’nun bu kez yüz yüze o çağrıyı tekrarlaması bekleniyor. CHP heyeti, cumartesi günü de Agora Antik Kent’te düzenlenecek olan Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi tarafından İzmir’e verilen 2022 Avrupa Ödülü’nün törene katılacak. Sonrasında ise kamp sonlanacak.

Son dakika...  İmamoğlu'nun 'hakaret' davası 11 Kasım'a ertelendi

Son dakika... İmamoğlu'nun 'hakaret' davası 11 Kasım'a ertelendi