CHP Kadın Kolları'nın seçim mesaisi

CHP Kadın Kolları'nın seçim mesaisi

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, yaz aylarını yoğun bir tempoda sahada seçim hazırlıkları ile geçireceklerini söyledi. CHP’li Nazlıaka, "Kadınlara projelerimizi anlatıp bize katılın çağrısı yapacağız" dedi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP seçim çalışmalarına hız veriyor. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka kapı kapı gezerek kadınları CHP’ye davet edeceklerini ve projelerini anlatacaklarını söyledi.

Milliyet'in haberine göre CHP’de tüm il ve ilçe örgütleri seçim çalışmaları kapsamında alarma geçirildi. CHP’li kadınlar yaz boyunca yoğun bir mesai harcayacak ve kapı kapı gezecek ve kadınlar CHP’ye davet edilecek.

CHP’nin projelerinin anlatılacağı ziyaretlere ilişkin konuşan Aylin Nazlıaka, "yoksulluğu ve kadına yönelik şiddeti sonlandırmak için; adil bir düzende insanca yaşamak için ‘bize katılın’ çağrısı yapacağız" dedi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerini paylaşan Nazlıaka, "2021 yılında 217’si şüpheli olmak üzere 497 kadın hayattan koparıldı. İstanbul sözleşmesi fesih edilerek yaşam hakkımız gasledildi. Biz CHP kadın kolları olarak bu iki soruna odaklandık" değerlendirmesi de yaptı.
 
 
 

 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı