CHP lideri 3 Aralık’ta ne açıklayacak?

CHP lideri 3 Aralık’ta ne açıklayacak?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısında konuşacak. CHP lideri, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere ziyaretleriyle oluşturduğu vizyon belgesini açıklayacak. Vizyon belgesinde ağırlık ekonomi ve teknolojide olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Aralık’ta, “İkinci Yüzyıla Çağrı” toplantısında konuşacak. O açıklamanın adresi İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı olacak. Saatler 14’ü gösterdiğinde başlayacak. Kılıçdaroğlu, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’ye ziyaret gerçekleştirmişti. O ziyaretlerin ışığında bir vizyon belgesi hazırlandı. Vizyon belgesinde ağırlık ekonomi ve teknolojide olacak.

Yatırım ve istihdamın teşvik edileceği, yüksek teknolojiye dayalı bir kalkınma modelinin ekonomi 5.0 adıyla takdim edileceği de konuşulanlar arasında. Kılıçdaroğlu’nun ekonomi ve teknolojinin yanı sıra eğitim, endüstri gibi başlıklara da girmesi bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İngiltere'den bulduğunu söylediği yatırımın miktarını da açıklaması, iklim bankası kurulması gibi önerilerin dillendirilmesi bekleniyor.

Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasının ardından CHP’nin ekonomi kurmayları Faik Öztrak ile Selin Sayek Böke’nin yapısal reformlar ve yeşil ekonomiyle ilgili sunum yapacak. CHP Genel Başkan Başdanışmanı Hacer Foggo’da yoksulluk üzerine konuşacak. Ayrıca ABD’de akademisyenlik yapan Daron Acemoğlu’da video konferans yoluyla konuşacak. Video konferans yöntemiyle konuşacak bir diğer isim ise Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olan ABD’li Jeremy Rifkin olacak.

Bakan Soylu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Bakan Soylu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür