CHP lideri Kılıçdaroğlu: O kadar ayrıntıya giremem

Video: CHP lideri Kılıçdaroğlu: O kadar ayrıntıya giremem

"Siyasi cinayet kaygım var." CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri ile başlayan tartışma gündemdeki sıcaklığını koruyor. AK Partili kurmaylardan gelen "Kılıçdaroğlu elindeki bilgileri savcılıkla paylaşsın" çağrısına CHP liderinden yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, "Normalde savcının derhal araştırması lazım" dedi. Kılıçdaroğlu, spesifik bir isme tehdit duyumu olup olmadığı sorusuna ise "O kadar ayrıntıya girmem" cevabını verdi. Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da iddialarla ilgili resen soruşturma başlattı. 

"NORMALDE SAVCININ ARAŞTIRMASI LAZIM"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Siyasi cinayet kaygım var" sözleri siyasetin gündeminde. AK Partili kurmaylar Kılıçdaroğlu'na "Elindeki bilgileri savcılıkla paylaş" davetinde bulunurken, CHP liderinden o çağrıya yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, "Normalde savcılıkların süratli bir şekilde ErdoğanEdan bilgi almaları lazım. 'Daha bu iyi günleriniz, daha başınıza şunlar gelecek' diyor. 'Bunların başına ne gelecek?' diye sormaları lazım. Bunu ben söylemiyorum, sıradan bir vatandaş da söylemiyor. Devletin en tepesindeki ve devletin bütün kadrolarına hakim kişi söylüyor" dedi.

SPESİFİK BİRİNE TEHDİT DUYUMU VAR MI?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında kürsüsünden değinmediği konuyu gazetecilerle yaptığı kameralara kapalı görüşmede değerlendirdi. Spesifik bir isme tehdit duyumu olup olmadığı sorusuna "O kadar ayrıntıya girmem" cevabını veren Kılıçdaroğlu, gazetecilerin "Seçimin gerçekleşmemesi yönünde bir kaygınız var mı?" sorusuna ise kaygısının olmadığını ve seçimin gerçekleşeceği yanıtını verdi.

"Seçim olacak ve göndereceğiz. Bütün bunlara rağmen, vatandaşlarımıza diyorum, az kaldı. Sihirli sözcüğümüz o: az kaldı" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS